Rozdáváme štěstí

Chtěli bychom Vám velmi poděkovat za to, že jste nám v roce 2012 umožnili darovat více než 8 miliónů korun na různé charitativní projekty pod záštitou Unicef, Člověk v tísni, World Vision India i dalších ve Rwandě, Kongu, Indii, nebo Sahelu a podpořit také projekty v České republice.

Chtěli bychom Vám velmi poděkovat za to, že jste nám v roce 2012 umožnili darovat více než 8 miliónů korun na různé charitativní projekty pod záštitou Unicef, Člověk v tísni, World Vision India i dalších ve Rwandě, Kongu, Indii, nebo Sahelu a podpořit také projekty v České republice.

Naše  vděčnost  nás  inspirovala  k  myšlence podělit se s vámi o znalosti, které jsme během tohoto  roku  získali  a  o  náš  Zátiší  Kompas, protože upřímně věříme, že život není o tom, kolikrát se nadechneme, ale o tom, kolikrát zůstaneme úžasem bez dechu :-).

1.  Stejně  jako  při  tenisovém  zápase,  kdy  je nejlepší  strategií  neustále  sledovat  míček a  nikoli  výsledkovou  tabuli,  je  i  v  podnikání nejlepší  strategií  pro  maximalizování dlouhodobých zisků nedělat z nich primární cíl.

2. Každý z nás má obrovský osobní potenciál, dokáže se motivovat a chce v životě něčeho významného dosáhnout, ať už je jeho počin sebemenší. Proto musíme VĚŘIT a být schopní dát lidem volnost. Pokud lidem VĚŘÍME, vždy splní cíle, které si sami pro sebe stanovili.

3.  Vedení  lidí  je  obrovskou  zodpovědností. Přestože  dirigent  sám  nevyloudí  jediný tón,  má  obrovskou  moc,  protože  dokáže  z ostatních dostat to nejlepší.

4.  Pokud  jsme  šťastní,  jsme  až  o  50  % produktivnější a až o 300 % kreativnější. Z výzkumů vyplývá, že pouze 10 – 15 % štěstí lze  přičíst  vnějším  vlivům,  tedy  85  –  90 % je vnitřní  záležitostí  každého  z  nás  (není  tedy třeba hledat štěstí jinde :-). Štěstí je, když to, co si myslíte, říkáte a děláte, je ve vzájemné harmonii.

5.  Je  naprosto  zásadní  dělat  věci,  které jsou  pro  nás  důležité  a  postupně  najít  vyšší smysl  života,  a  také  si  přiznat  zranitelnost. Je obrovský rozdíl mezi tím vydělávat si na život a žít život.

6. Šťastnější lidé jsou zodpovědnější, chovají se  etičtěji,  mají  vyšší  morální  krédo  a  jsou i mentálně a spirituálně bohatší. 

7. Nerodíme se z vlastní vůle, nevybíráme si své  rodiče  ani  zemi,  ve  které  se  narodíme. Nevybíráme  si,  alespoň  většina  z  nás  ne,  kdy,  ani  jak  zemřeme,  ale  v  této  záplavě věcí,  které  nedokážeme  ovlivnit, dokážeme ovlivnit to, jak budeme žít.

 

Sanjiv Suri
suri@zatisigroup.cz

Další novinky

Dobroděj

Proč Sanjiv Suri vstává ve 4 ráno a nejraději by se rozdal.

Více

Na Antarktidě záleží ...

Právě jsem se vrátil z expedice na sedmý kontinent – do Antarktidy.Nejen, že to bylo nejvzdálenější místo, na které jsem se kdy podíval, ale pravděpodobně to byla i nejúžasnější cesta,jakou jsem za 57 let života podnikl.

Více

Síla vděčnosti

Jednoho dne před pár lety jsem večeřel jen se svou nejstarší dcerou. Svěřila se mi, že je nespokojená se svým učitelem francouzštiny, kterému je přes 60 let, přišel do třídy a celou 50 minut dlouhou lekci hovořil monotónním hlasem.

Více